Galataport Projesi`nin Tercihi Norm Teknik A.Ş.

Galataport Projesi`nin Tercihi Norm Teknik A.Ş.

TÜRKİYE`NİN DÜNYAYA DENİZDEN AÇILAN KAPISI GALATAPORT PROJESİ`NİN YANGIN KORUNUMUNDA NORM TEKNİK İMZASI

İstanbul`un geçmişi ile geleceğini buluşturacak olan Galataport Projesi, 400 bin m2 alana sahip olması, 1.2 km`lik sahil şeridi ile yılda 7 milyonu yabancı toplamda 25 milyon turiste ev sahipliği yapma hedefi ile: “Türkiye`nin Dünyaya Denizden Açılan Kapısı” olma özelliğini taşıyor. 23 yıllık sektör tecrübesi, uluslararası ve yerel standartlara uygun hayata geçirdiği birçok yangın projesi ile sektöre yön vermeye devam eden Norm Teknik A.Ş., dünya çapında saygınlığa sahip markalarla yürüttüğü iş birlikleri sayesinde doğru çözümlenmiş ürünleri hızlı tedarik ağıyla projelerle buluşturmaktadır. Norm Teknik A.Ş.,Galataport Projesi`nde Turizm Kompleksi & Kruvaziyer Liman alanı başta olmak üzere: Yangın Pompaları, Sprinkler Sistemi ve Yangın Dolapları ile yer almıştır.

İstanbul`un tarihi açıdan eşsiz bir konumunda yer alan proje toplamda 52 bin m2 `lik mağaza-yeme içme alanları, 42 bin m2 `lik ofis, finans, bankacılık merkezlerinin yanı sıra, bünyesinde 2 müze ve 1 otele de ev sahipliği yapıyor. Proje kapsamında Yangın Pompa Grubunda temsilcisi olduğumuz ABD menşeli Xylem ITT-AC Fire Pump markalı UL listeli FM onaylı Yangın Pompaları, GLOBE Fire Sprinkler Corporation-ABD firmasına ait UL listeli FM onaylı Sprinkler Sistemi ve Norm Teknik A.Ş.`nin tescilli markası Normeks markalı Yangın Dolapları tercih edilmiştir.

Türkiye turizmine yeni bir soluk getirecek olan projenin Kruvaziyer Liman alanı dünyada ilk kez uygulanacak olan özel bir teknik ile zemin altında toplam 29.000 m2’de kurgulanırken Akdeniz`den Karadeniz`e kadar geniş bir coğrafyada kruvaziyer turizmini canlandırmakla kalmayıp ülke turizmine ivme kazandırmayı da hedeflemektedir.

Biz Norm Teknik A.Ş. olarak Galataport Projesi`nde “Yangın Korunum Sistemleri” ve “Mühendislik Hizmetleri” tedarikçisi olarak yer almaktan ve bu benzersiz proje ile ülkemize katkı sağlamaktan dolayı da oldukça mutluyuz.